1. Všechno to začalo tím, že jeho žena chtěla koupit profesionální fotku vnitřku vlny.
2. Clark, který na surfu prodrandil už spoustu vln, jí to vymluvil s tím, že tohle přeci zvládne sám. A líp.
3. Na Amazonu si pořídil foťák za 150 dolarů a pustil se do díla.
4. Na zachycení těchto fascinujících výhledů do chřtánu obřích vln nepotřebuje žádné speciální náčiní - jenom sebe a svůj kapesní vodotěsný foťák.
5. Plus trochu odvahy a přesné fotografické mušky.
6. Snímky pořizuje hlavně na pobřeží North Shore na ostrově Oahu na Havaji.
7. Občas není ve vlně sám.
8., 9., 10. Baví ho sice fotit i surfaře, ale nejraději zachycuje pomíjivou krásu burácejících vln.
11. A dělá to sakra dobře!
Jeho práce se těší zasloužené pozornosti po celém světě. Fotografie vln vystavoval už v Japonsku, Kanadě, Brazílii a po celých Spojených státech. Zvou si ho i do televizních pořadů jako je například CBS Evening News, Good Morning America, The Today Show, Inside Edition, Discovery Channel, BC World News Now, a NHK a Asahi v Japonsku.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
V listopadu 2009 vydal 182stránkový knižní debut The Shorebreak Art of Clark Little. V roce 2011 otevřel ve svém rodném městě Haleiwa na Havaji stejnojmennou galerii. V roce 2014 vydal druhou knihu nazvanou Shorebreak, která je plná fotografií vln z Nort Shore, Maui, Kuai, Big Islandu, Kalifornie, Japonska a Francouzské Polynésie. Za svoji práci získal řadu ocenění.
"Bod zlomu je moje komfortní zóna. Absolutně ho miluju. Je to vždycky jiné. Světlo, barvy, voda, písek a to, co se s tím stane. Být tam, zachytit to a sdílet se světem... to je sen." říká
Clark Little
Podívejte se, jak tenhle sympatický chlapík mluví o své netypické vášni a také na to, jak takové perfektní záběry vlastně vznikají: