fb pixel
Vyhledávání

Kontokorent pro podnikatele – pomůže i vám?

Kontokorent je finanční produkt, který využívají (nejen) podnikatelé v časech napjatého cash flow. Podobně jako kterýkoliv jiný finanční produkt je i kontokorent užitečným pomocníkem, současně se však můžete kvůli jeho čerpání dostat do finanční pasti.

Komerční článek
Komerční článek 30.11.2021, 07:50

Kdy se tedy o kontokorentu vyplatí přemýšlet a kdy je lepší sáhnout do vlastních rezerv? Na to jsme se podívali ve spolupráci s Cashbot.cz.

Co je kontokorent?

Podnikatelský kontokorent je tzv. provozní úvěr, který umožňuje čerpat peníze z účtu nad rámec vlastních prostředků, do tzv. debetu.

Princip podnikatelského kontokorentu je tak stejný jako u kontokorentu pro fyzické osoby. Obě varianty se od sebe liší pouze v podmínkách, které banky nabízejí.

Podnikatelský kontokorent mohou firmy čerpat až do 3 000 000 na 360 dnů – přesná částka i podmínky však samozřejmě záleží na zvolené finanční instituci, u které hodláte kontokorent čerpat.

Výhody podnikatelského kontokorentu

Objevila se skvělá investiční příležitost, ale z účtu na vás kouká nula? Potřebujete doplnit sklad před Vánoci nebo chcete jen jistou rezervu?

Nebo snad dokonce zaměstnanci čekají na mzdu, ale zákazníci mají zpoždění s fakturami?

Pak se zdá kontokorent jako jasná volba. Právě pro takové situace banky podnikatelský kontokorent nabízejí.

Jedná se o rychlou půjčku, kterou můžete mít kdykoliv po ruce.

S aktivním kontokorentem můžete peníze čerpat kdykoliv a s každou příchozí platbou částku splácíte.

Žádost je snadná a většinou schválená poměrně rychle a peníze z podnikatelského kontokorentu je možné použít na cokoliv.

Ani kontokorent však není úplně bez rizik.

Nevýhody a rizika podnikatelského kontokorentu

Čerpání kontokorentu je flexibilní a můžete sáhnout po jakékoliv částce, kterou vám povolený debet umožňuje – například až po zmíněné 3 000 000 korun. Flexibilitu po stránce splatnosti u kontokorentu však hledat nemůžete.

Splácí se totiž jakoukoliv příchozí platbou, a pokud částku nesplatíte včas, můžete očekávat vysoké penalizační úroky. Tím se liší od klasické půjčky, kde banky nabízejí možnosti odložení splátek či jejich snížení.

Chcete rizikům předcházet? Zkuste pro vyrovnání cash flow sáhnout do vlastních zdrojů.

Čerpání peněz z vlastních zdrojů

Možnosti čerpání z vlastních zdrojů jsou různé.

Od inventury a prodeje nepoužívaných technologií až po možnost proplacení faktur, vratek DPH a dotací ihned a bez zdlouhavého čekání.

Tuto službu nabízí Cashbot, se kterým získáte peníze na podnikání do 30 minut z vlastních zdrojů a bez hrozby nepřiměřeného zadlužení.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články