Pochybný krajánek
"Vrchní soud v Praze potvrdil pochybnosti o procesním postupu krajského soudu a ukončil nepřijatelný stav, kdy byla v rámci insolvenčního řízení krajským soudem opakovaně poškozována práva věřitelů i společnosti HMS. Firma nadále pokračuje v úsilí o prosazení reorganizačního plánu," uvedla firma v prohlášení pro ČTK. HMS dál považuje reorganizaci za nejrozumnější a nejméně rizikové řešení, nejvýhodnější pro věřitele i zaměstnance.
Krajský soud v Českých Budějovicích zamítnutí reorganizace zdůvodnil tím, že jednání HMS od podání návrhu na povolení reorganizace vzbuzovalo pochybnosti o poctivosti skutečných úmyslů. Řídicí struktura firmy se podle zrušeného rozhodnutí krajského soudu prolíná s vedením firmy Legios Loco a fungování obou firem je úzce spjaté - Legios Loco pronajímá výrobní areál a dodává HMS pracovní sílu, veškerý obchod jde přes Legios Loco. HMS podáním návrhu na povolení reorganizace sleduje nepoctivý záměr, uvedl krajský soud v usnesení, které však vrchní soud zrušil.
Společnost HMS tvrdí, že insolvenční soudce Zdeněk Strnad se snaží všemi prostředky, podle ní zřejmě i nezákonnými, zabránit věřitelům, aby vyjádřili svůj názor na případnou reorganizaci firmy. O osudu firmy v insolvenci musí rozhodnout věřitelé, hájí se společnost. "Vrchní soud v Praze označil rozhodnutí soudce Zdeňka Strnada nepovolit reorganizaci za nepřezkoumatelné a beze zbytku jej zrušil. Současně dal za pravdu kritice, že soudce Strnad od svého vstupu do případu v listopadu 2016 nesvolal přes opakované žádosti HMS a dalších účastníků řízení schůzi věřitelů, a nedal tak více než 300 věřitelům možnost vyjádřit se k průběhu insolvenčního řízení," uvedla společnost.